Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 21 marca, 2021, Categories: Bez kategorii


Ogłoszenia 21.03.2021

21 marca 2021 – 5. Niedziela wielkiego postu

1. Serdecznie zapraszam przez dwie najbliższe niedziele na rekolekcje wielkopostne. Proszę, by w ramach przygotowania do bierzmowania brali w nich udział uczniowie klasy VIII, ponieważ do świąt nie będzie oddzielnych spotkań. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św. oraz w Wielki Poniedziałek o 17.00 – przyjadą księża z zewnątrz.

2. Droga krzyżowa dla dzieci we wtorek, dla dorosłych w piątek. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – niedziela o 16.30.

3. Jeszcze dzisiaj w ramach wielkopostnej zbiórki przed kościołem można wesprzeć stawigudzkie Stowarzyszenie „Dajmy Szansę”. Żywność i środki czystości na paczki dla skromniej żyjących rodzin można przynosić do zakrystii albo na plebanię. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego można składać w zakrystii albo do skarbony.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławienie palm w czasie każdej mszy świętej. Z racji pandemii – nie będzie procesji wokół kościoła. Również w tym roku nie będzie kiermaszu plam i ciast.