Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 14 marca, 2021, Categories: Bez kategorii


Ogłoszenia 14.03.2021

14 marca 2021 – 4. Niedziela wielkiego postu

1. Dzisiaj nie ma po Sumie spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a w środę spotkania przygotowującego do bierzmowania dla uczniów klasy VIII.

2. Droga krzyżowa dla dzieci we wtorek, dla dorosłych w piątek. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – niedziela o 16.30.

2. Przez dwie najbliższe niedziele wraz ze Stowarzyszeniem „Dajmy Szansę” organizujemy przed kościołem wielkopostną zbiórkę do puszek. Dzięki temu będzie można wspomóc rodziny, którym Stowarzyszenie się opiekuje. Żywność i środki czystości na paczki dla skromniej żyjących rodzin można przynosić do zakrystii albo na plebanię. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego można składać w zakrystii albo do skarbony.

3. Rekolekcje wielkopostne w niedziele: 21 i 28 marca. Termin spowiedzi zostanie podany w przyszłą niedzielę. W tym roku nie będzie kiermaszu palm i ciast w Niedzielę Palmową.